Jak na to? Propojení PC s TV

Máte v obýváku ohromnou plazmu s úhlopříčkou přes půl stěny, ale filmy sledujete na "malém" displeji u počítače?

A co takhle si na pořádné obrazovce zahrát i hry? Není problém, naprostá většina moderních počítačů lze snadno připojit k televizi, a to i v plném HD rozlišení. Stačí mít jen ten správný kabel a máte v podstatě vystaráno. Jak na to Vám poradíme v našem článku.

Prakticky všechny grafické karty jak ve stolních počítačích, tak i noteboocích nebo jiných přenosných zařízeních podporují přímé připojení televizoru. Výrobci na tuto možnost mysleli již od raných grafických karet a uživatelé byli za ni zcela jistě velmi vděční. Bohužel ale problematika spojená se samotným propojením přináší několik úskalí, o kterých se dalekosáhle hovoří na nespočtu diskusních fór, nebo dokonce přímo na webech k tomu určených.

Tuto televizi bohužel asi nepřipojíte... Praktické důvody vedoucí k propojení PC s televizorem jsou většinou velmi podobné. Chcete návštěvě nebo známým ukázat v obýváku na Vaší velké televizi fotografie a videa z dovolené, chcete si zahrát hry ve velkém formátu anebo se prostě jen chcete podívat na nové filmy z pohodlí svého křesla v obývacím pokoji.

Abychom ale zbytečně dlouho nechodili kolem horké kaše, podívejme se na praktické postupy, jež umožňují spojení televizoru s počítačem. Nejprve je potřeba odlišit dva hlavní parametry, kterými je audio a video. Pro potřeby obrazu je ale možností výrazně více a proto necháme prozatím zvuk zcela stranou a podíváme se na něj znovu až v poslední kapitole, kde popíšeme běžné i méně typické způsoby ozvučení přenášeného obrazu.

Nejen tato grafická karta Vám umožní spojení s TV. Pokud se tedy podíváte na celou problematiku z pohledu videosignálu, pak zjistíte, že možností k jeho přenosu je opravdu mnoho. Pro Vás je zcela jistě nejdůležitější fakt, že každá metoda má své klady i zápory. Právě tento fakt pak činí jednotlivé varianty více či méně vhodné pro různé konkrétní použití a odlišuje je také složitostí samotné realizace fyzického propojení (zapojení kabeláže).